par viesnīcu villa vanilla
IZVĒLIES, IEPAZĪSTI UN IZBAUDI!

Villa Vanilla - vieta mierpilnai atpūtai! 

Jau no 2017.gada nogales, apkalpojam tūristus, kuri ieradušies izbaudīt Siguldas skaistumu, vietējos atpūtniekus, rudens lapu un ievziedu smaržu baudītājus, laivotājus, sportistus, jo Sigulda iedvesmo un piedāvā plašu sportisko aktivitāšu klāstu, sākot no slēpošanas trasēm, aktīvām un mierīgām pastaigu takām, velo maršrutiem, sporta kompleksa rīkotajām nometnēm un turnīriem un beidzot ar mūsu bobsleja un kamaniņu trases aktivitātēm.

Villa Vanilla atrodas klusajā pilsētas centrā, piedāvājot izbaudīt atpūtu modernā stilā iekārtotos numuros. Viesnīcā ir augsti tīrības standarti, nodrošinot svaiguma un kārtības sajūtu visapkārt. Numuri aprīkoti ar visu nepieciešamo un recepcijā var saņemt higiēnas komplektus, ja kas aizmirsies. Viesnīcas kompleksā izvietoti 6 lielāki ģimenes numuri, 3 numuri ar balkonu un 12 standarta divvietīgi numuri.

villa vanilla viesnīca

Viesnīca Villa Vanilla saimnieko ģimene, kuras saknes Siguldā apkārtnē ir atrodamas jau no 1864. gada.

Jānis Kļaviņš dzimis Siguldā 1864. gadā, viņa tēvs strādājis par kalēju pie firsta Līvena. Tēvam spieķus palīdzējuši darināt trīs no sešiem bērniem. Siguldā ģimene sākusi dzīvot no 1925. gada. No Kļaviņu ģimenes sešiem bērniem tēvam spieķus gatavot palīdzējuši trīs – Pēteris, Otīlija un Lidija. Spieķi līdz ar saldumiem tirgoti Gaujas lejā pie ceļa uz pārceltuvi – kioskā, ko ģimene īrējusi no pašvaldības. Vēlāk bijis arī kiosks pilsētā. Tēvs ar spieķiem piedalījies izrādēs. Dēls Pēteris iemācījies gatavot īpatnējus, virpotus spieķa galus. Kļaviņu spieķi bijuši greznoti ar izgrieztām dzīvnieku figūrām. Jānis Kļaviņš dēvēts par Siguldas „spieķu karali”, viņš pagatavojis speciālu spieķi ar uzrakstu arī prezidentam Kārlim Ulmanim. Kļaviņi spieķus beiguši gatavot ap 1934. gadu. Bijušas grūtības ar materiālu sagādi, traucējusi arī lielā turaidiešu un krimuldiešu konkurence.

Šīš vēstures piezīmes ir no viesnīcas Villas Vanillas saimnieces ģimenes arhīva. Vecmamma Lidija Kļaviņa bija liels palīgs savam tēvam spieķu radīšanā un ar saviem stāstiem iedvesmojusi mazmeitu jau no bērnības būt lepnai par savu senču radīto nacionālo kultūras mantojumu. 

villa vanilla viesnīca logo

Villa Vanilla logo ir veidots ar pieciem Spieķīšiem vidū, kas nozīmē 2 pieaugušie un 3 bērni vai 2 meitenes un 3 puiši, kas simbolizē mūsu ģimenes kodolu un ģimenes vēsturisko mantojumu.

Viesnīcas ideja radās pavisam nejauši, braucot garām pamestai, nepabeigtai ēkai, tik skaista vietā, blakus Spieķīšu parkam, pat prātā neienāca, ka kādu dienu te saimniekosim. Taču kādā vēlā novembra vakarā, ieraugot sludinājumu, sāks raisīties domas, kā būtu ja būtu. Kā būtu uzņemt tūristus Siguldā izveidojot blakus Spieķu parkam nelielu viesnīcu. Tas bija trešdienas vakars, sēžot pie iekurta kamīna ar vīna glāzi rokā, kad idejas vēlās kā lavīna, un jau ceturdienas rītā tika sarunāta tikšanās ar īpašuma pārdevēju. Ieejot pamestajā mājā mēs ar vīru sapratām vienu, šī ir mūsu vieta. Pat ja tā nebūs viesnīca, mēs sakopsim šo vietu un sauksim par savu. Jau gadu vēlāk, 2017.gada 1.novembrī tika uzņemti pirmie foto un viesnīca tika ievietota rezervēšanai tīmekļa vietnē Booking.com un tā paša gada 30.decembrī jau uzņēmām pirmos viesus. Paši pirmie viesi bija no Lietuvas, kuri ieradās baudīt skaisto ziemu un sagaidīt Jauno 2018.gadu.

Man bieži jautā, kāpēc nosaukums Villa Vanilla. Nosaukums ir tāds, ko viegli izrunāt un saprast jebkurā pasaules malā. Tas rada siltu, mājīgu pēc vaniļas smaržojošu noskaņu, aromāts, kas atgādina vietu, kur gribas atgriesties. 

villa vanilla viesnīca

Ar prieku uzņemam viesus, mīlam parunāties un iepazīt cilvēkus no visas pasaules! Uz tikšanos Villa Vanilla viesmīlīgajās telpās!

Karīna, Sandijs, Elizabete, Rihards un Gustavs.